Panele ogrodzeniowe ozdobne

Panele ogrodzeniowe ozdobne stosowane są przede wszystkim do ogradzania posesji prywatnych, ewentualnie eleganckich obiektów użytku publicznego, takich jak parki czy place zabaw albo nowoczesne osiedla mieszkaniowe.

Charakteryzują się wyszukanym kształtem, który nadaje obiektom niepowtarzalny, stylowy charakter. Najbardziej popularne wzory stosowane w praktyce to panele z łukiem i falą.

Panele z łukiem

Panele ogrodzeniowe ozdobneWśród tego typu przęseł wykorzystywanych w budowie ogrodzeń wyróżnia się panele wypukłe i panele wklęsłe. W zależności od modelu łuk może być wygięty do góry lub do dołu.

Standardowa długość jednego przęsła wynosi 2000 - 2500 mm. Panel z łukiem to klasyka sama w sobie, która łączy eleganckie wykończenie z bezpieczeństwem, jakie zapewnia wysokiej jakości ogrodzenie.

Panele z falą

Panele z falą

To połączenie paneli wypukłych i wklęsłych. Połączone przęsła paneli ogrodzeniowych tworzą elegancki wzór o kształcie fali. Warunkiem uzyskania tego wyjątkowego efektu jest umiejscowienie ogrodzenia na równym podłożu. Ich wyjątkowa prezencja oraz solidna jakość wykonania gwarantuje efekt, który zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

Zdobienia przęseł

Zdobienia przęseł

Bardzo często panele ogrodzeniowe urozmaicane są bogatymi zdobieniami, które nadają im niepowtarzalny wygląd. Wśród najbardziej popularnych wzorów prym wiedzie kółko, krzyżyk lub romb.

Zdobienia zazwyczaj usytuowane są w górnej części panelu, choć zdarzają się przęsła ze zdobieniami umiejscowionymi na różnych wysokościach. To propozycja dla tych, którzy cenią rozwiązania niestandardowe i stawiają na oryginalność.

Solidne wykonanie paneli

Solidne wykonanie paneli

Każde przęsło wykonane jest z najwyższej jakości materiałów, trwałych i zabezpieczonych przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Nie wymaga konserwacji, ponieważ nie koroduje. To wszystko sprawia, że panele ogrodzeniowe raz zamontowane będą wizytówką posesji przez długie lata.

Ich ponadczasowy kształt to gwarancja, że nie wyjdą z mody i zawsze będą zachwycały swoją świeżością i elegancją.

Wzory paneli ogrodzeniowych należy dobrać stosownie do gustu, smaku, indywidualnych wymagań estetycznych, ale także do ukształtowania powierzchni, na której mają być montowane. Panele z falą wymagają przede wszystkim równego podłoża.

Ozdobne panele ogrodzeniowe należy uzupełnić o bramę wjazdową skrzydłową lub przesuwną i/lub furtkę utrzymaną w tej samej stylistyce i kolorystyce. Tak skomponowana całość będzie z pewnością wizytówką eleganckiej posesji nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Copyright © 2023 panele-ogrodzeniowe.info.pl
GS RU