Bramy panelowe do paneli ogrodzeniowych

Estetyczne ogrodzenie panelowe niewątpliwie wpływa na wygląd posesji. To ono jest pierwszym elementem zauważanym przez gości, to ono rzuca się w oczy pieszym spacerującym nieopodal.

Najistotniejszym elementem ogrodzenia jest brama wjazdowa. Przez nią musi bowiem przejść lub przejechać każdy, kto zapragnie wejść do środka.

Bramy panelowe i ich funkcje

Brama panelowaBrama wjazdowa ma pełnić funkcję estetyczną, ochronną, ma także zapewnić wygodę wjazdu i wyjazdu. I nie ma znaczenia charakter zabudowań wewnątrz ogrodzenia.

Takie same funkcje pełni brama wjazdowa do posesji prywatnej, do budynków użytku publicznego (takich jak szkoła, przedszkole), brama wjazdowa do parku czy na parking. Brama musi dobrze komponować się z całością ogrodzenia, idealnie jeśli wykonana jest w identycznym stylu.

W zależności od wielkości posesji oraz indywidualnych preferencji można wybrać bramy skrzydłowe lub bramy przesuwne.

Brama panelowa skrzydłowa

Brama panelowa skrzydłowa

Brama skrzydłowa zazwyczaj otwiera się do wewnątrz, dlatego nadaje się tylko i wyłącznie do posesji o długim i pustym podjeździe, który umożliwia taki manewr.

W zależności od tego, czy jest to brama jednoskrzydłowa czy dwuskrzydłowa, koniecznym jest pozostawienie 1,5-3 metrów pustej przestrzeni.

Brama panelowa przesuwna

Brama panelowa przesuwna

Brama przesuwna z kolei nadaje się idealnie do podjazdów szerokich i krótkich, nie wymaga bowiem miejsca na otwieranie skrzydeł. Skrzydło otwiera się wzdłuż ogrodzenia, bezpośrednio przy nim. W przypadku tej bramy niezwykle istotny jest montaż, skrzydło nie może bowiem być osadzone zbyt nisko.

Zbyt nisko osadzona brama może się blokować i zacinać w przypadku opadów śniegu lub błota, które nagromadzi się w szynie.

Automatyka do bram dla wygody

Automatyka do bram dla wygody

Obydwa rodzaje bram można wyposażyć w automatyczny system otwierania i zamykania. Umożliwia to wjazd na posesję bez konieczności opuszczania samochodu. Zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym, kiedy za oknami plucha, takie rozwiązanie bywa doceniane przez kierowców. A jeśli dodatkowo garaż jest połączony przejściem wewnętrznym z częścią mieszkalną domu i można opuścić samochód bez narażania się na zmoknięcie, bramy automatyczne wydają się być rozwiązaniem wręcz idealnym.

Wybór najlepszej bramy do paneli ogrodzeniowych nie jest łatwy. Brama jest wizytówką całej posesji, ma służyć długie lata, dlatego należy dobrze się zastanowić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Należy znaleźć złoty środek pomiędzy własną wygodą, możliwościami technicznymi, estetyką całości oraz możliwościami finansowymi. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto zasięgnąć porady eksperckiej.

Copyright © 2023 panele-ogrodzeniowe.info.pl
GS RU